Maja hingestamise lugu

Blogi

Kommenteeri
Esku talu rehielamust Tagametsa Loovusmajaks. Natuke ajalugu, natuke tehtust ja natuke motivatsioonist.

22. mail aastal 1882 sõlmib Hans Bohm ostmise ja müimise kontrakti Esko talu omandmiseks toonase Ääsmäe mõisahärraga allkirjastades selle 3 ristiga. Viis põlve hiljem aastal 2016 sõlmin mina kinkelepingu oma isaga ja talu saab minu pere omaks. Aeg on edasi läinud ning mina enam 3 risti allkirjana ei kasuta. Aeg on edasi läinud ka päritud talukompleksi jaoks, mis on nüüdseks väärikas eas. Rehielamu, millesse oleme loonud Tagametsa Loovusmaja, on ehitatud 1907. aastal. Eelmine maja hävis tulekahjus. Kuuldavasti sai tulekahju alguse karjast tulnud laste märgadest riietest, mis pandi reheahjule kuivama. Talu juurde kuuluvad aidad on aga pärit varasemast ajast. Kas teadsite, et tegelikult on rehielamu maailma mastaabis unikaalne? Neid leidub ainult Eestis ja Põhja-Lätis.

Meie teekond maja hingestamisega algas 2016. aasta sügisel. Miks ma nimetan seda „hingestamiseks“? Me oleme tahtnud, et maja saaks päriselt meie omaks, et me õpiksime teda tundma ja et meil ning külalistel oleks seal hea. Meie jaoks oli nende tingimuste täitmiseks loomulik, et kõik ehitustööd teeme ise või siis oleme osalised nendes, mis nõuavad väga spetsiifilisi oskusi. Nii on ka läinud.

Viimane aasta on olnud minu jaoks teekond täis õppimist ja huvitavaid kohtumisi. Minu käest on küsitud, et mis on mind motiveerinud seda tegema? Nendeks on:

  • Tegeleda asjaga, mis kõnetab ennast ja loob lisaväärtust. Soov luua, jagada olemasolevaid ja saada uusi kogemusi, õppida.
  • Protsess – kasvada läbi erinevate etappide, kuidas kulgeda, mõjutada kulgu, kuidas mõte areneb ja kuidas oskused arenevad.
  • Tähendus ja väljakutse – teha valmis midagi käega katsutavat ja erilist. Panna ennast proovile uues olukorras. 

Nüüd on maja valmis ja avatud Tagametsa Loovusmajana kõigile külalistele.


Tere tulemast!

Madis

Lisa kommentaar

Email again: