Meist ja tagasiside

Meie külaliste tagasisidet meie tegevusele ja Loovusmajale näete siit.


Rave Puhm

Loovusmaja perenaine, kunstnik, loovterapeut, superviisor, coach, perenõustaja, TLÜ lektor (loovuse teemad). Eesti supervisiooni ja Coachingu Ühingu liige, Eesti Kunstnike Liidu liige.

Südamelähedasteks teemadeks on vaimne tervis ja loovus, enesehoid ja elurikkuse loomine, enesejuhtimine ja isiklik areng, ressursside leidmine ja toimivate lahenduste loomine nii individuaalselt, grupis kui meeskonnas.  

Olen lõpetanud 3 aastase superviisori, coachi ja psühhodraama rakendaja väljaõppe Moreno Keskuses. Varasemalt olen lõpetanud TTÜ, EKA keraamika (BA; MA) ja TLÜ kunstiteraapiad (MSc) (cum laude). Olen vabakutseline kunstnik, Eesti Kunstnike Liidu liige, osalenud erinevatel näitustel Eestis, Soomes, Ungaris, Austrias, Saksamaal, Belgias, Taanis; töötanud AS Baltika tootejuhi assistendina; keraamika õpetajana koolis ja keraamika huviringi juhendajana; loovterapeudina SA Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise Keskuses. Praegu töötan loovterapeudina PERH-is ja pean loovusteemalisi loenguid Tallinna Ülikoolis. 
Olen raamatu "Lapse loovuse hoidmine ja arendamine" kaasautor.

Head
Rave

Vaata ka ravepuhm.com.

rave@loovusmaja.ee

Madis Puhm

Meeskonnatöö arendaja, superviisor, coach, atesteeritud Belbini meeskonnarollide konsultant, organisatsiooni konfliktivahendaja. Eesti supervisiooni ja Coachingu Ühingu liige. Tagametsa Loovusmaja peremees.

Ma aitan luua toimivaid ja tulemuslikke meeskondi. Toimivas meeskonnas on töötajate ja meeskonna potentsiaal parimal viisil kasutuses. Tulemuslikus meeskonnas on fookus ja prioriteedid paigas.

Seega minu tegevuse fookuses on inimeste toimimine gruppides, meeskondades. Kuidas oma töörolli arendada, erinevaid inimeste vahelisi dünaamikaid toetada ja muuta nii, et kõik osalised saaksid rakendada oma potentsiaali. Kui dünaamikad toetavad tegevust on meeskond innustunud ja selle töös osalemine pakub rahuldust.  

Selleks, et luua toimivaid meeskondi kasutan supervisiooni ja coachingu protsessi organisatsiooni/meeskonna/töötaja tasemel ja kombineerin selle kokku üle 20 aastase juhtimis- ja 5 aastase EAS-i ärimentori kogemusest tulenevate teadmistega. Lisan juurde veel Belbini meeskonnarollid, millede abil saab analüüsida iga inimese ja meeskonna kui terviku tugevusi ning lubatud nõrkusi arvestades käitumiseelistuste eripärasid ja panust meeskonda (mõtlemine, suhtlemine, tegutsemine).

Olen lõpetanud TTÜ ja oman 22 aastast juhtimiskogemust Eesti (AS Satter) ja rahvusvahelistest ettevõtetest (Hilti Baltikumi regiooni juht, Onninen Baltikumi hankedirektor ja Onninen Grupi kategooriajuht). Olen osalenud EAS-i Ärimentorprogrammis ärimentorina. 2020. aastal lõpetasin 3 aastase superviisori, coachi ja psühhodraama rakendaja väljaõppe Moreno Keskuses. Alates 2021. aastast olen ka atesteeritud Belbini meeskonnarollide konsultant. Alates 2023. aastast sertifitseeritud ettevõtete ja organisatsioonide konfliktivahendaja.

Kohtumiseni

Madis

Linkedin

madis@loovusmaja.ee või madis.puhm@madispuhm.ee

Talust Loovusmajaks

22. mail aastal 1882 sõlmib Hans Bohm ostmise ja müimise kontrakti Esko talu omandmiseks toonase Ääsmäe mõisahärraga allkirjastades selle 3 ristiga. Viis põlve hiljem aastal 2016 sõlmin mina kinkelepingu oma isaga ja talu saab minu pere omaks. Aeg on edasi läinud ning mina enam 3 risti allkirjana ei kasuta. Aeg on edasi läinud ka päritud talukompleksi jaoks, mis on nüüdseks väärikas eas. Rehielamu, millesse oleme loonud Tagametsa Loovusmaja, on ehitatud 1907. aastal. Eelmine maja hävis tulekahjus. Kuuldavasti sai tulekahju alguse karjast tulnud laste märgadest riietest, mis pandi reheahjule kuivama. Talu juurde kuuluvad aidad on aga pärit varasemast ajast. Kas teadsite, et tegelikult on rehielamu maailma mastaabis unikaalne? Neid leidub ainult Eestis ja Põhja-Lätis.

Meie teekond maja hingestamisega algas 2016. aasta sügisel. Miks ma nimetan seda „hingestamiseks“? Me oleme tahtnud, et maja saaks päriselt meie omaks, et me õpiksime teda tundma ja et meil ning külalistel oleks seal hea. Meie jaoks oli nende tingimuste täitmiseks loomulik, et kõik ehitustööd teeme ise või siis oleme osalised nendes, mis nõuavad väga spetsiifilisi oskusi. Nii on ka läinud.

Meile on tähtsad ökoturismi põhimõtted, mis toetavad loodus ja kultuuripärandi säilimist. Meie keskkonnapõhimõteteks on, et kasutame olemasolevaid ressursse heaperemehelikult ja optimaalselt. Vana rehielamu koos aitadega on saanud uue funktsiooni, seminariruumi tugitoolid on kõik ostetud taaskasutuspoodidest ja need on meie endi poolt renoveeritud. Nii loome enda ümber keskkonda, mis inspireerib nii meid kui meie külalisi.